Dekoracja stołu na komunię

Odkąd przyjęcia komunijne w lokalach stały się niemal tradycją korzystamy z takiej możliwości chętnie, tym bardziej, że jest to wygodne dla rodziców, nie wymaga nakładu czasu ani pracy poza odłożeniem na ten cel gotówki. Oczekujemy w zamian pięknie nakrytego stołu i dobrego jedzenia, o miłą atmosferę dbamy już sami, co w takich uroczystych okolicznościach nie jest żadnym problemem.

Bardzo ważne jest tutaj zadbanie o uroczystą oprawę stołu komunijnego, z uwzględnieniem takich szczegółów jak piękna zastawa stołowa, ozdoby na tort dopasowane do płci dziecka, a także dekoracje podkreślające charakter przyjęcia, czyli na przykład jadalne opłatki z wzorem komunijnym czy kompozycje cukiernicze z hostią w roli głównej. Ciekawym pomysłem wydają się dekoracje cukiernicze dostosowane do płci dziecka uczestniczącego w sakramencie komunii, nie tylko opłatki na tort z wizerunkiem dziewczynki lub chłopca, ale i inne ozdoby, jak figurki dzieci czy całe kompozycje z cukru i innych dodatków smakowych. Dzieci to uwielbiają, a że przy okazji takie ozdoby rzeczywiście podkreślają uroczysty charakter spotkania rodzinnego i są przepiękne, nic dziwnego, że zwykle cieszą się dużą popularnością.

W trakcie przyjęcia komunijnego ważną rolę odgrywa tort, który zawsze jest wspaniale udekorowany, nie jest to już tradycyjny okrągły wypiek cukierniczy, obecnie może przybierać rozmaite kształty, bardzo popularna jest na przykład olbrzymia księga z wypisanymi życzeniami dla dziecka. Pięknie prezentują się także dekoracje tortów, dostosowane do kształtu samego wypieku, czyli w postaci okrągłego opłatka, mniejszej lub nawet dwustronicowej księgi czy kompozycji niejadalnej, ale za to wyjątkowo podkreślającej urodę tortu.

Post Author: Sławek